24 października, 2020
  • 10:28 am 10 gadżetów iPhone, które należy kupić
  • 2:42 pm Hecht Motors-Najlepsze Wrażenia Ogrodnicze
  • 2:39 pm Sprzątanie Stało Się Łatwiejsze Dzięki Robotowi Spręż
  • 2:37 pm Xiaomi-Wiodący Smartfon Gaint
  • 2:35 pm Co Sprawia, Że Halogeny Sufitowe Są Tak Atrakcyjne?

Xiaomi Corporation to chińska firma elektroniczna założona w 2010 roku. Jest własnością firmy Lei Jun, a jej siedziba znajduje się w Pekinie w Chinach. Xiaomi produkuje smartfony, aplikacje mobilne, laptopy, Słuchawki, zestawy słuchawkowe, telewizory, Buty i wiele innych produktów.

Firma wypuściła swój pierwszy smartfon w sierpniu 2011 roku. Wkrótce po wydaniu pierwszego smartfona, stała się największą chińską firmą produkującą smartfony w 2014 roku. Do 2018 roku była to czwarta co do wielkości firma produkująca smartfony na świecie. Ma ponad piętnaście tysięcy pracowników, w tym w krajach takich jak Indie, Malezja, Singapur, Filipiny, Republika Południowej Afryki i wiele innych. Firma jest warta miliardy dolarów, co czyni jej założyciela Lei Jun jedenastym najbogatszym człowiekiem w Chinach.

Rozszerzenie

Założyciel firmy powiedział, że będzie czekać kilka lat, aby wejść na rynki krajów pierwszego poziomu, w tym USA i Europy. Obecnie marka chce skupić się na rynkach wschodzących, które nie są tak zatłoczone smartfonami, jak rynki rozwinięte.

Wizja Xiaomi

Początkowo firma miała na celu zapewnienie milionom ludzi, którzy nie mogli sobie pozwolić na przyzwoity smartfon, korzystny stosunek jakości do ceny. Wizją firmy jest nie tylko czerpanie zysków nie tylko ze sprzedaży smartfonów po niższych cenach, ale także w celu zapewnienia dobrej jakości i zaawansowanych technologicznie produktów.

W ciągu ostatnich kilku lat wziął świat przez burzę. W ciągu zaledwie pięciu lat marka stała się jednym z wiodących producentów produktów elektronicznych