24 października, 2020
  • 10:28 am 10 gadżetów iPhone, które należy kupić
  • 2:42 pm Hecht Motors-Najlepsze Wrażenia Ogrodnicze
  • 2:39 pm Sprzątanie Stało Się Łatwiejsze Dzięki Robotowi Spręż
  • 2:37 pm Xiaomi-Wiodący Smartfon Gaint
  • 2:35 pm Co Sprawia, Że Halogeny Sufitowe Są Tak Atrakcyjne?

Alza-sklep e-commerce w Czechach, na Słowacji. Firma została założona w 1994 roku. Nazywała się Alzasoft. Od 2014 roku działa również w innych krajach Unii Europejskiej. Stał się jednym z największych portali internetowych dla sprzedawców elektroniki użytkowej w Europie Środkowej. Oferuje produkty takie jak zabawki, Media i rozrywka, perfumy, zegarki i przedmioty związane z pięknem.

Powstanie firmy

Założyciel firmy Ales Zavoral otrzymał licencję handlową na prowadzenie działalności gospodarczej. W 1998 roku firma stworzyła swoją pierwszą stronę internetową, choć nie funkcjonowała jako witryna e-commerce. Tak trwało do początku 2000 roku, kiedy strona stała się sklepem e-commerce.

Firma posiada sklepy w całych Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Austrii. Istnieje wiele sal wystawowych, w tym miast takich jak Praga, Budapeszt i inne. Alza Bratislava jest jednym z największych sklepów. Jest to największy sklep internetowy w Czechach. Obrót spółki wynosi ponad 820 milionów euro rocznie.
Grupa inwestorów kontroluje Alza.cz przez spółkę holdingową L S Investments Limited. Akcjonariusze nie są znani.

Misja i wizja Alza

W dobie Internetu firma uległa zmianom i ewoluowała wraz z rozwojem technologii. Firma została zainspirowana, aby stać się wiodącym graczem w erze rewolucji i zmian. Każdy, kto chce korzystać z wysokiej jakości produktów, może znaleźć ciekawe produkty w Alza. W celu zmniejszenia biurokratycznych opóźnień i wyeliminowania innych zagrożeń biznesowych, pośredników, firma chce zapewnić lepszą jakość produktów po niższej cenie, aby przyciągnąć klientów z całego świata.